Co pić, żeby stracić na wadze?

Kategoria: Rozmaitości

napoje odchudzzająceCo pić, żeby stracić na wadze? Najlepsze napoje odchudzające

Odchudzanie to nie tylko liczenie kalorii i skrupulatne komponowanie posiłków. Ważne jest również to, co i w jakich ilościach pijemy. Nie trzeba daleko szukać, żeby dostarczyć sobie zdrowych płynów o właściwościach odchudzających. Te najbardziej naturalne i skuteczne są na wyciągnięcie ręki.

Woda – najważniejszy sprzymierzeniec w odchudzaniu

To nie żart. Już najzwyklejsza na świecie woda może dawać zadziwiające efekty, jeśli tylko będziemy ja pić często i regularnie. 2 litry w ciągu dnia to minimum, natomiast jeżeli chcemy schudnąć, powinniśmy pić jej jeszcze więcej. Woda przyspiesza usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, napędza metabolizm i usprawnia spalanie kalorii. Najbardziej optymalnym wyborem będzie woda mineralna średniozmineralizowana.

Pamiętajmy jednak, że wypicie powyżej 5 litrów w ciągu dnia może być szkodliwe dla układu krążenia. Jak wszędzie, również tutaj trzeba zachować zdrowy rozsądek. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie meridiasprzedam.plom.

Zielona herbata – wspomaga proces utraty wagi

Liście zielonej herbaty same w sobie nie zdziałają oczywiście cudów, ale mogą znacznie usprawnić kolejne etapy odchudzania. Zielona herbata wspomaga proces przemiany materii oraz spalania tłuszczu, a także ma właściwości oczyszczające organizm. Dodatkowo wpływa na uregulowanie poziomu cukru we krwi i chroni układ krążenia. Jeśli brakuje nam energii, a nie chcemy pić kolejnej kawy, wypijmy zieloną herbatę parzoną krótko, około 2 minut. Wtedy doda nam mocy i siły niezbędnej do kolejnego efektywnego treningu.
Czerwona herbata – pogromca tłuszczu w akcji

Kolejnym napojem, który powinien znaleźć się w menu osoby odchudzającej się jest czerwona herbata. Jej działanie jest jeszcze silniejsze niż w przypadku herbaty zielonej. Obecne w czerwonej herbacie składniki przyspieszają wydzielanie soków trawiennych, pobudzają jelita do pracy i hamują proces odkładania tłuszczu. Właściwości odchudzające czerwonej herbaty zostały potwierdzone przez wiele badań naukowych.

Ocet jabłkowy – sięgaj po niego regularnie

Podstawową zaletą stosowania octu jabłkowego jest oczyszczenie organizmu. Utrata wagi to dodatkowy plus. Pijąc ocet jabłkowy, wspomagamy proces usuwania nagromadzonej w organizmie wody, a także znacznie przyspieszamy metabolizm. Picie octu sprawia, że stopniowo redukowana jest zbędna tkanka tłuszczowa, a organizm pozbywa się toksyn. Odbywa się to powoli, ale dzięki temu istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się efektu jo-jo. Na ocet powinny jednak uważać osoby, które mają wrażliwy żołądek.

Wszystkie wymienione wyżej płyny mogą być dużym wsparciem w procesie odchudzania. Pamiętajmy, aby zieloną i czerwoną herbatę, a także ocet jabłkowy stosować regularnie, ale z umiarem. Zbyt duże ilości tych napojów mogłyby mieć nie tylko działanie odchudzające, ale też powodować skutki uboczne. Jeśli zachowamy umiar i dodamy do tego zdrową dietę i wysiłek fizyczny, z pewnością szybko doczekamy się efektów odchudzania.

Dodatkowo jeżeli stosujesz dietę w ciągu miesiąca możesz zredukować wagę nawet o 7-10 kg, zobacz jakie diety dodatkowo warto stosować meridiasprzedam.plom.pl/category/diety

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Co pić, żeby stracić na wadze? - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.