Czego należy unikać kupując zestaw garnków?

Kategoria: Rozmaitości

garnkiKupowanie nowych zestawów naczyń kuchennych, w tym garnków mimo prostych założeń może być dość skomplikowane. Tym bardziej że ostatnio nastąpił szybki wzrost kombinacji materiałów wykorzystywanych w ich produkcji, od stali nierdzewnej po żeliwo, aluminium i miedź. Dlatego postanowiliśmy wymienić, czego należy unikać przy zakupie danego kompletu.

Reaktywność garnków

Najlepiej byłoby unikać naczyń, które reagują z większością potraw, które zamierzasz ugotować. Niektóre zestawy garnków reagują z określoną żywnością. Na przykład mają tendencję do reagowania z pomidorami i innymi kwaśnymi potrawami. Oznacza to, że Twoje jedzenie może wchłonąć trochę metalu, więc powinieneś wiedzieć, jaka jest reaktywność każdego elementu takiego zestawu.

Kierowanie się większą ceną przy wyborze zestawu

Kwota, jaką płacisz za swoje naczynia do gotowania, najprawdopodobniej będzie decydującym czynnikiem w tym, co ostatecznie kupisz i nie zawsze jest to prawidłowe. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę ze swoich potrzeb. Jeśli nie gotujesz często, zestaw budżetowy może w takim wariancie funkcjonować dobrze, oczywiście do pewnego czasu.

Zbytnie zwracanie uwagi na wielkość zestawów

Innym błędem może być to, że zostaniesz potencjalnie przekonany do kupowania dużych zestawów garnków, a tak naprawdę nie będziesz używać większości z nich. Nie daj się zwabić 14- lub 17-częściowemu zestawowi, jeśli nie zostanie w pełni wykorzystany jego potencjał. Zamiast tego wybierz bardziej praktyczny 10- lub 12-częściowy.

Komplet garnków ZWIEGER Fusion 11-elementowy. Źródło: prymusagd.pl

Niedopasowanie zestawu do płyty kuchennej

Najlepiej byłoby, gdybyś zastanowił się, w jaki sposób nowy zestaw garnków będzie pasował do posiadanej przez ciebie płyty kuchennej. Garnki z płaskim dnem potrzebują gładkiego palnika o średniej wielkości, modele z okrągłym dnem będą wymagały wentylowanego pierścienia umieszczonego na górze palnika, aby proces gotowania przebiegł bez zarzutu. Powinieneś zwracać na tę kwestię szczególną uwagę w momencie posiadania indukcyjnej płyty kuchennej o właściwościach magnetycznych.

Brak dbałości o konserwację naczyń kuchennych

Jeśli nie chcesz co wieczór polerować garnków, aby wyglądały dobrze, musisz wdrożyć regularną ich konserwację, aby utrzymać je w doskonałym stanie. Naczynia miedziane i żeliwne zazwyczaj wymagają sporo pracy, aby wyglądały nieskazitelnie, podczas gdy stal nierdzewna jest zwykle nieco łatwiejsza w utrzymaniu.

Podsumowanie

Kupno naczyń kuchennych w swoim założeniu ma zakładać posiadanie przedmiotów, które będziemy użytkować bezpiecznie przez długi czas. Warto mieć to na uwadze w trakcie kupowania własnego zestawu garnków, aby te (pod warunkiem, że będą wysokiej jakości) służyły nam niezależnie od okoliczności i przygotowywanych dań.

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Jak kupić garnki - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.