Polska tradycja - alkohole

Kategoria: Rozmaitości

polska wodkaJak powszechnie wiadomo, po świecie krążą różne opinie na temat Polaków. Jeden ze stereotypów jest taki, że naród polski spożywa alkohol, a w szczególności wódkę, w ogromnych ilościach. Jaka jest prawda? Czy współcześni młodzi ludzie wciąż kultywują tradycję pradziadów i piją słynną polską wódkę?

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przeprowadziła szczegółowe badania. Wyniki wykazały, że statystyczny Polak, średnio wypija 10,3 litrów czystego alkoholu na rok. Wbrew pozorom młodzi ludzie nie sięgają najczęściej po wódkę. Zazwyczaj wybieramy piwo, a wspomniany wyżej alkohol znajduje się dopiero na drugim miejscu.

Jakie piwo wybierają Polacy?

Biorąc pod uwagę, że współcześni Polacy często decydują się na spożywanie piwa, możemy zastanowić się nad kwestią jego pochodzenia. Młodzi ludzie obecnie przywiązują większą wagę do jakości alkoholu, a w tym także piwa. Wybierane są trunki polskie, często takie, które produkuje się w małych, lokalnych browarach, polecanych przez wiele cenionych firm. To właśnie niewielkie, ekskluzywne sklepiki są miejscem regularnie odwiedzanym przez młodych, w celu nabycia wysokiej jakości piw regionalnych. Sklepy z luksusowymi trunkami powstają coraz częściej na nowych osiedlach mieszkaniowych, które jak wiadomo, zamieszkują młodzi ludzie.

Stawiamy na jakość trunków wysokoprocentowych- jaką wódkę piją Polacy?

Badania wykazują, że młodzi Polacy jednak nie zacierają śladów swoich przodków i podtrzymują tradycję picia wódki. Niemniej współcześnie zwyczaje spożywania tego trunku istotnie się zmieniły. Młode pokolenie przywiązuje dużą wagę do jakości i kraju pochodzenia czystej wódki. Najbardziej cenionymi producentami tego alkoholu jest oczywiście Polska, a w szczególności Podlaska Wytwórnia Wódek Polmos Siedlce, która jest właścicielem marki ekskluzywnych wódek: Chopin.

Przedsiębiorstwo Polmos jest firmą, zajmującą się od wielu lat produkcją wódki, do której stosuje najlepszej jakości składniki, pochodzące z regionu. Dzięki temu, że alkohol wytwarzany jest na bazie przepisów naszych pradziadów, cieszy się dużym uznaniem wśród Polaków.

Chopin- wódka ceniona przez młodych Polaków

"Chopin" jest najbardziej znaną propozycją Polmosu, jednocześnie jedną z najbardziej ekskluzywnych alkoholi. Właśnie z tego powodu wielkie, cenione lokale, do których uczęszczają młodzi, często wybierają ten trunek, jako jeden z propozycji w Menu swojego baru. Jednocześnie znane hurtownie oferujące sprzedaż luksusowego alkoholu dbają o to aby w ich ofercie znalazła się wódka tego producenta. Jedną ze znanych polskich dostawców trunków ekskluzywnych, w tym również wódki "Chopin" jest hurtownia Eurocash Alkohole, z której usług korzystają wielkie, popularne przedsiębiorstwa. Eurocash jest również dostawcą wysokiej jakości trunków na znane, polskie imprezy okolicznościowe, typu Open'er Festival, czy Warsaw Orange Festival. Firmę tę wybierają także najlepsze hotele, restauracje i kluby w Polsce.

Warto zaznaczyć, że wódka "Chopin" jest również eksportowana do wielu innych krajów zagranicznych. Okazuje się, że duża część butelek tego alkoholu trafia do Stanów Zjednoczonych, a wartość ze sprzedaży zagranicznej w zeszłym roku, wynosiła aż 4 miliony dolarów.

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Polska tradycja- alkohole - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.