Szatkownica do warzyw

Kategoria: Rozmaitości

szatkownica do warzywSzatkownica do warzyw – najważniejszy sprzęt w każdym barze sałatkowym

Bary sałatkowe stały się w Polsce niezwykle popularne, ponieważ doskonale wpisują się w modę na zdrowe odżywianie. Odwiedzają je nie tylko wegetarianie, ale także wszystkie osoby, które chcą być fit.

Bary sałatkowe stały się w Polsce niezwykle popularne, ponieważ doskonale wpisują się w modę na zdrowe odżywianie. Odwiedzają je nie tylko wegetarianie, ale także wszystkie osoby, które chcą być fit. Sukces baru sałatkowego zależy od wielu czynników, ponieważ dla klientów liczą się nie tylko pomysłowe kompozycje sałatek, ale przede wszystkim ich świeżość oraz atrakcyjny sposób serwowania. Najlepsze bary sałatkowe potrafią mieć w ofercie kilkanaście różnych sałatek do wyboru. Ich codzienne przygotowywanie metodą tradycyjną z użyciem zwykłego noża byłoby w wielu przypadkach niemożliwe lub wymagało wielu rąk do pracy. Dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem jest korzystanie z wydajnych urządzeń mechanicznych, takich jak szatkownica do warzyw.

Problematyczna obróbka warzyw

Pozornie wydaje się, że pokrojenie warzyw na sałatki jest czynnością bardzo prostą i niewymagającą specjalistycznego sprzętu. Jednak w barze sałatkowym codziennie do pokrojenia jest kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów warzyw różnego gatunku. Każde z nich wymaga precyzyjnego pokrojenia w odpowiedni kształt, ponieważ w sałatce liczy się nie tylko smak, ale również wygląd. Klienci w pierwszej kolejności „jedzą oczami”, dlatego poszczególne składniki każdej sałatki powinny tworzyć spójną i atrakcyjną wizualnie kompozycję, a dodatkowo zapewniać odpowiednie wrażenia smakowe. Nietrudno sobie wyobrazić, jak wiele pracy wymaga przygotowanie wszystkich składników do kilkunastu różnych sałatek. Wykonywanie jej ręcznie wiąże się z zatrudnieniem kilku pracowników, a także wygospodarowaniem dla nich dużej ilości miejsca na stanowiska robocze. Wysokie koszty zatrudnienia oraz przystosowania lokalu mogą okazać się zabójcze dla biznesu. Aby tego uniknąć, warto pomyśleć o inwestycji w profesjonalny sprzęt, pozwalający zautomatyzować część czynności.

Korzyści ze stosowania profesjonalnej szatkownicy

Do baru sałatkowego najlepiej nadaje się profesjonalna elektryczna szatkownica do warzyw, której stosowanie daje mnóstwo korzyści:

  • Pozwala ograniczyć liczbę personelu pomocniczego w kuchni

  • W krótkim czasie kroi dużą ilość warzyw

  • Dzięki różnym elementom tnącym umożliwia pokrojenie warzyw w różne formy – słupki, kostkę, plasterki, wiórki itp.

  • Ułatwia zachowanie porządku w kuchni

Profesjonalne szatkownice elektryczne możemy kupić m.in. w sklepie internetowym XXLgastro.pl - http://www.xxlgastro.pl/pl/urzadzenia-kuchenne/szatkownice/.

W sprzedaży są również szatkownice ręczne, jednak one sprawdzają się bardziej w restauracjach, gdzie sałatki są tylko dodatkiem do innych dań i w związku z tym nie przygotowuje się ich w dużych ilościach. Elektryczne szatkownice gastronomiczne są zwykle urządzeniami wykonanymi ze stali nierdzewnej lub aluminium i wyposażone są w kilka różnych noży tnących oraz wygodny otwór lub podajnik do warzyw. Najbardziej wydajne szatkownice potrafią pokroić nawet tonę warzyw w ciągu godziny, jednak do baru sałatkowego w zupełności wystarczający jest sprzęt krojący w tym czasie około 150 kg do 300 kg warzyw. Wybierając szatkownicę do swojego baru sałatkowego, warto zwrócić uwagę na ostrza, które powinny być wykonane z wysokiej jakości hartowanej stali nierdzewnej, zapewniającej ostrość i wytrzymałość. Dobra szatkownica powinna być również łatwa w obsłudze i do czyszczenia, a także mieć adekwatną moc silnika do oczekiwanej wydajności maszyny.

Zakup wysokiej jakości szatkownicy do warzyw to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Inwestycja jednak się opłaca, ponieważ pozwala obniżyć koszty zatrudnienia personelu, podnieść wydajność pracy w kuchni, a tym samym zwiększyć zyski baru.

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Szatkownica do warzyw - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.