Za co kochamy małe słoiczki?

Kategoria: Rozmaitości
małe słoiczkiW dobrze zorganizowanej, czystej i przytulnej kuchni można miło spędzić czas. Często spożywamy w niej posiłki i spotykamy się ze znajomymi przy filiżance czarnej kawy. Sekretem utrzymania w kuchni porządku i czystości jest odpowiednie przechowywanie żywności, przypraw i akcesoriów kuchennych w odpowiednich pojemnikach, które zajmują w kuchni stałe, wyznaczone przez nas miejsce.

Pojemniki do kuchni

Pojemniki ułatwiające segregację i przechowywanie różnych kuchennych „różności” powinny być dostosowane wielkością do rodzaju zawartości. Na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju pojemniki na produkty sypkie (cukier, mąkę, herbatę, sól, ryż, kaszę itd.), organizery (do przechowywania torebek z kisielem, budyniem, zup w proszku, kostek rosołowych itp.), pudełka na ziemniaki, cebulę, pomidory, a także pojemniki służące do przechowywania produktów w lodówce i zamrażalniku. Pozwalają one nie tylko na utrzymanie ładu i porządku w kuchni, ale również chronią żywność przed wysychaniem, wilgocią, kurzem i owadami. Pozwalają zachować smak i aromat produktów. Ich kształt i kolorystyka powinna być dobrana do wystroju kuchni – tak, aby poza funkcjonalnością stanowiły dodatkowy element dekoracyjny. Wśród pojemników do kuchni specjalną rolę odgrywają małe słoiczki, w których najczęściej przechowuje się przyprawy, ale nie tylko.

Za co kochamy małe słoiczki?

Małe słoiczki są wykonane ze szkła, a dzięki metalowym nakrętkom są niezwykle trwałe i szczelne. Mogą mieć różne kształty, kolory i zdobienia, dzięki czemu potrafią stanowić naprawdę eleganckie wykończenie każdej kuchni. Mogą stać na relingach, czy półkach na ścianach. Dzięki nim każda kuchnia może nabrać indywidualnego stylu, zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Są bardzo praktyczne. Nadają się nie tylko do hermetycznego i estetycznego przechowywania przypraw i bakalii, ale można w nich ponadto przechować resztki niewykorzystanych produktów, jak np. ząbek czosnku, cząstkę imbiru czy połówkę cebuli. Produkty te, zamknięte szczelnie w słoiczku, mogą spokojnie przeleżeć w lodówce nawet kilka dni, nie wydzielając na zewnątrz żadnego zapachu.

słoiki w kuchni

Słoiczki do deserów

W małych słoiczkach przyrządza się dżemy, konfitury, musy owocowe itp. przysmaki. Coraz częściej słoiczków tych używa się również do serwowania wyżej wymienionych produktów, bez konieczności przekładania ich zawartości do pucharków czy miseczek. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, które ostatnio stało się bardzo modne. W takich małych słoiczkach można również z powodzeniem przygotować kolorowe galaretki, tiramisu oraz inne desery, a nawet sałatki. W sklepach dostępne są ponadto specjalne słoiczki przeznaczone do gorących i zimnych napojów, smoothies i koktajli, wyposażone w uchwyty i eleganckie zakrętki lub szklane przykrywki z ozdobną klamrą. Taki sposób serwowania deserów szczególnie dobrze sprawdza się podczas imprez w plenerze. Ponadto świeżo wyciśnięte soki i smoothie, zamknięte szczelnie w słoiczku, nie tracą swojego koloru, ani aromatu. Bogaty wybór naczyń znaleźć można na stronie pucharydeserowe.pl.

małe słoiczki

Słoiczki, jako element dekoracyjny w kuchni

Efektowne słoiczki o ciekawych kształtach można również wykorzystać jako cenny element dekoracyjny kuchni. Napełnione np., ziarnem kawy, solą morską, nasionami, muszelkami i podobnymi produktami, zamknięte szczelnie, przewiązane sizalowym sznurkiem czy kolorową muliną, postawione na parapecie albo półce, będą przyciągały wzrok i wspaniale podkreślały wystrój każdego wnętrza.

W artykule pt.: „Mini słoiczki – dlaczego warto mieć je w swojej kuchni?” znaleźć można jeszcze wiele innych ciekawych zastosowań małych słoiczków. Polecamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Za co kochamy małe słoiczki? - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.