Rozmarynowy Kurczak - kulinarne inspiracje

Kategoria: Testy

kurczak zestaw przyprawDzisiaj przyjrzeliśmy się bliżej zestawowi 5 przypraw w ramach Kulinarnych Inspiracji firmy Kamis, aktywnie promowanego w zeszłym roku. Na obiad przyrządziliśmy rozmarnowanego kurczaka z warzywami. Cena zestawu to ok 4 PLN (tu nadmienię, że produkt nie jest łatwo dostępny i musiałem się trochę naszukać).

W skład zestawu wchodzą: rozmaryn, oregano, czosnek, papryka słodka i tymianek. Zestaw jest ciekawie wykonany, pojemniczki są szczelnie zamknięte. Przyprawy dobrze się komponują z potrawą. Zastanawia mnie jedynie nazwa: Rozmarynowy Kurczak -  rozmaryn jest dodawany do ziemniaków, może to jakiś chwyt marketingowy? Rozmaryn raczej nie dominuje w tej potrawie. Sam przepis nie jest skomplikowany, a składniki z listy można zakupić praktycznie w każdym sklepie.

Po przyrządzeniu potrawy - po ok.  1 godzinie i 15 min. przystąpiliśmy do konsumpcji. Hmmm, muszę przyznać że wszyscy zgodnie byliśmy zadowoleni z naszej potrawy, dobra kompozycja aromatów, delikatny smak czarował nasze podniebienia. Całość podkreślała słodycz skarmelizowanej cebuli (myślę, że do karmelizacji warto dodać ok 50 ml czerwonego wytrawnego wina). Potrawa godna polecenia. Produkt bardzo dobry.

Na pewno gdybyśmy kupili osobno wszystkie przyprawy to objętościowo wyjdzie korzystniej, gdyż w naszym produkcie raptem jest ok 7,5 gram przypraw i ziół, proporcje są dobrze dobrane do siebie i ten zestaw polecamy dla tych co cenią sobie wygodę, nie chcą kupować przypraw na zapas z obawy utraty jakości. Produkt mniej polecamy tym co kierują się ekonomicznymi wartościami.

2014-11-17

zestaw przypraw rozmarynowy kurczakOpisana porcja w ilości 4 sztuk dokładnie nadaje się dla 4 ludzi pod warunkiem że 1 z nich nie je :-) Natomiast stosując opisane ilości spokojnie powinny zadowolić 3 żołądki.

Produkt ten i proponowane danie możemy ocenić na 8 punktów (skala 1-10) i na pewno jeszcze kiedyś przyrządzimy to danie. Smacznego.

 

Zobacz też test młynków przypraw Prymat

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Rozmarynowy kurczak - zestaw przypraw - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.