Przyprawa pięciu smaków (chińska)

Kategoria: Mieszanki przypraw

mieszanka pięciu smakówPrzyprawa pięciu smaków (chińska)

Jest to podstawowa mieszanka kuchni chińskiej i jest często stosowana w technice gotowania zwanej flavor potting (mięso jest oblane aromatycznym sosem i gotowane przez długie godziny).

W mieszance pięciu smaków odnajdujemy następujące smaki: słodki, gorzki, słony, kwaśny i ostry. Zazwyczaj w skład tej mieszanki wchodzi: anyż gwiaździsty, goździki, cynamon, koper włoski-nasiona (lub zmielone nasiona kozieradki) oraz pieprz syczuański.

Niektóre przepisy wykorzystują te składniki w równych proporcjach, a inne bardziej potęgują poszczególne smaki, zwiększając ilość wybranej przyprawy.

Ogólnie jednak, prawdziwa chińska mieszanka pięciu smaków jest zdominowana przez aromat i smak anyżu i jest on stosowany w wielu azjatyckich recepturach, gdyż jego słodko-pikantny smak dobrze komponuje się z tłustymi mięsami, takimi jak wieprzowina i kaczka.

Popularne chińskie smażone warzywa (chińszczyzna) są wzbogacane przez posypanie 1 łyżką chińskiej przyprawy pięciu smaków. Dodaj do tego trochę soli, a to sprawi, że będzie to doskonała marynata do kurczaka, kaczki, wieprzowiny i owoców morza.

Przepis na przyprawę pięciu smaków (chińska)

chińska przyprawa pięciu smaków zmielonaPołącz zmielone przyprawy:

1 łyżka anyżu gwiaździstego

1 łyżeczka nasion kopru-nasiona (lub zmielonej kozieradki)

1 łyżeczka cynamonu

1/2 łyżeczki syczuańskiego pieprzu

1/2 łyżeczki goździków

opcjonalnie: dodajemy 1/2 łyżeczki białego pieprzu i / lub 1/2 łyżeczki mielonego imbiru, które dodają głębi smaku.

przyprawa pięciu smaków sklepKUP Przyprawę pięciu smaków w sklepie internetowym

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Przyprawa pięciu smaków (chińska) - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.