Old Bay Seasoning

Kategoria: Mieszanki przypraw

mieszanka old bayMieszanka Old Bay

Gustav Brunn przebył długą drogę z Niemiec do Stanów Zjednoczonych, żeby osiedlić się ostatecznie w Baltimore nad zatoką Chesapeake. Tam też przysmakiem są gotowane na parze kraby – do tej właśnie potrawy Brunn skomponował mieszankę przypraw. W 1939 opatentował swoją tajną kompozycję smakową zwaną Old Bay („stara zatoka”), która stała się ulubioną przyprawą wielu pokoleń Amerykanów dodawaną do krabów, homarów, krewetek i innych potraw opartych na owocach morza.

Jednak mieszanka oparta soli selerowej nie jest wyłącznie przeznaczona do przyprawiania owoców morza, jak zaznacza McCormik & Co. (właściciel Kamisu), który zakupił Old Bay w 1990. Przyprawa może być również dodawana do kurczaka, frytek, popcornu, smażonych ziemniaków, panierowanych jajek, hamburgerów, a nawet pizzy.

Przepis Old Bay Seasoning

składniki:

Przygotowanie: Połącz wszystkie składniki w małej misce. Przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku. Wymieszaj 50:50 z solą gruboziarnistą, gdy przyprawiasz kraby.

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Old Bay Seasoning - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.