Magiczny napar Yerba Mate Taragüi

Kategoria: Rozmaitości

yerba mate taraguiYerba Mate to wyborna, niepowtarzalna i odżywcza herbata zaparzana z liści ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex Paraguariensis), drzewa rosnącego tylko na podzwrotnikowych obszarach Ameryki Południowej, gdzie warunki terenowe, temperatura oraz wilgotność są wręcz idealne. Yerba Mate jest jednym z najlepszych, naturalnych źródeł energii, naparem wybieranym przez miliony konsumentów nie tylko w Ameryce, ale także w wielu krajach na całym świecie.

Napoje z yerby mate są znacznie zdrowsze niż kawa i herbata. Poniżej znajdziesz krótkie podsumowanie właściwości mate i 10 powodów, które sprawiają, że picie tego naparu jest tak dobre dla zdrowia.

1. Mate zawiera o 90% więcej przeciwutleniaczy niż zielona herbata. Można to stwierdzić na podstawie wysokiej zawartości polifenoli, które wzmacniają układ odpornościowy i zapobiegają starzeniu się komórek.

2. Yerba Mate wspomaga funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i zapobiega schorzeniom związanym z niedrożnością tętniczą. Obniża ciśnienie i poszerza światło naczyń krwionośnych, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na wysokie ciśnienie.

3. Yerba mate jest napojem energetycznym. Zawiera kofeinę (również zwaną „mateiną”), co sprawia, że ma działanie stymulujące i zwiększa koncentrację. Mate jest zalecane jako alternatywa dla dostępnych w sprzedaży napojów energetycznych dla sportowców. Ta substancja pobudza układ nerwowy, dlatego też spożywanie mate jest wskazane przed aktywnością fizyczną czy też umysłową.

4. Innym powodem, dla którego mate jest wskazane dla sportowców jest fakt, że zdolność organizmu do regeneracji po zwiększonym wysiłku znacznie wzrasta po spożyciu mate, dlatego też zaleca się jej picie po odbytym treningu.

5. Yerba mate nie zawiera tłuszczu, ma niską zawartość kaloryczną i sodu. Napar można włączyć do każdego typu diety, zwłaszcza w przypadku osób, które pragną kontrolować wagę lub zdrowo się odżywiać.

6. Ciało ludzkie potrzebuje 13 witamin, a 8 z nich to witaminy z grupy B. Yerba mate zawiera te witaminy, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania ciała ludzkiego. Tym samym zawiera ważne dla zdrowia minerały takie jak potas i magnez.

7. Napar zawiera związki bioaktywne, które zapobiegają chorobom. Na przykład obniża poziom glukozy i tłuszczów, co może być pomocne w przypadku diet zalecanych na cierpiących na cukrzycę typu 2.

8. Ponadto mate wody ma właściwości moczopędne, ponieważ zapobiega przetrzymywaniu płynów w organizmie i usprawnia funkcjonowanie nerek.

9. Pozytywnie wpływa na działanie żołądka i procesy trawienne poprzez stymulację wytwarzania żółci i kwasów trawiennych. Yerba mate pomaga również w przypadku zatwardzeń.

10. Na koniec warto wspomnieć, że yerba mate pozytywnie wpływa na zdrowie emocjonalne. Dawka energii, której dostarcza, to naturalny antydepresant. Również jest to napój, który zwykle pije się ze znajomymi czy rodziną, dlatego też jego spożywanie sprzyja przyjemnym chwilom wypełnionym radością.

taraguiWiodącą marką na Świecie w produkcji Yerba Mate jest argentyńska Taragüi. W swojej ofercie ma produkty, łagodne, z łodyżkami i bez, z niską zawartością pyłu o najwyższej zawartości naturalnej metainy zbierana w określonej porze roku. Więcej informacji z możliwością zakupu: https://www.taragui.com/pl Yerba Mate Taragüi ma osobowość, która sprawia że jest jedyna w swoim rodzaju! Pobudź się do działania w naturalny i bezpieczny sposób już dziś!

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Yerba Mate Taragüi - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.