Akcesoria, których nie może zabraknąć

Kategoria: Rozmaitości

akcesoria kuchenneAkcesoria, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni

Kupiłeś mieszkanie? Przeprowadzasz się? A może po prostu chcesz uzupełnić braki w akcesoriach znajdujących się w Twojej kuchni? Przejrzyj listę tych, których będziesz potrzebować na pewno!

Wielofunkcyjne noże

Nie ma kuchni bez noży. Te akcesoria przydają się nie tylko podczas przyjęć i specjalnych okazji, ale również na co dzień. To dzięki nim przygotujesz śniadanie i obiad, pokroisz owoc na deser, a nawet otworzysz paczkę ciastek.

Jeden nóż to podstawa, choć warto mieć dwa czy trzy. Niech chociaż ten jeden będzie dobry jakościowo, droższy, funkcjonalny i niezawodny. Może to być albo nóż uniwersalny, albo model szefa kuchni. Oba wykorzystasz do niemal tych samych zadań, jednak ten drugi jest specjalistyczny, potężniejszy, pozwala na więcej. Ma grubsze ostrze i jest lekko profilowany. Sprawdź, jak go wybrać: Nóż szefa kuchni – który wybrać? Zobacz nasze propozycje!. Pozostałe dwa noże mogą mieć cieńsze ostrza i być mniejsze. Na pewno w każdej kuchni przyda się jeden krótki nożyk, np. do obierania warzyw czy krojenia drobnych owoców (jabłek, kiwi).

Deski do krojenia

Były noże, czas więc na deski. Znów stawiamy na trzy: dużą, średnią i małą. Najlepszym materiałem jest ten, który się nie rysuje, np. ceramika. W deskach z drewna czy plastiku częściej gromadzą się zarazki. Niedoczyszczone kawałki jedzenia zaczynają gnić i zakażenie gotowe.

Obieraczka do owoców i warzyw

Tym razem jedna. Choć obieranie warzyw i owoców klasycznym nożem ma wielu zwolenników, wykorzystywanie do tego celu obieraczki jest szybsze i wygodniejsze.

Otwieracz do konserw

Choć obecnie większość puszek ma wygodne otwarcia, w niektórych ich brakuje – np. w tych tańszych. Poza tym nierzadko się zdarza, że zawleczka odrywa się przedwcześnie. Kto choć raz miał okazję siłować się z puszką przy użyciu noża, ten będzie wiedział, że posiadanie otwieracza do konserw jest szalenie ważne.

Korkociąg

Nawet jeśli nie jesteś szczególnym miłośnikiem wina, to drobne akcesorium na pewno w końcu Ci się przyda. Zapewne w najmniej spodziewanym momencie! Szkoda niszczyć tak dobry trunek, siłując się z korkiem nożem, nożyczkami czy kluczami.

Naczynie żaroodporne

Trudno zapomnieć o garnkach (tu znów trzy sztuki to bezpieczne minimum), ale o naczyniu żaroodpornym już tak. A to błąd! Gdyby nie ono, nie można by zrobić pysznej zapiekanki mięsnej lub warzywnej, ryżu z jabłkami czy tradycyjnych polskich gołąbków. Naczynie żaroodporne sprawdzi się d przygotowania obiadu nawet dla większej liczby gości.

Tarka

Skoro już jesteśmy przy zapiekankach i ryżu z jabłkami, warto wspomnieć o niezwykle funkcjonalnej tarce. Na każdej z czterech ścianek może mieć innej wielkości oczka. Na jednej zetrzemy jabłko do ryżu bądź szarlotki, na drugiej ser do pizzy lub tarty, na jeszcze innej pieczarki do zapieka kanki czy sosu. Nic nam jej nie zastąpi!

Wyciskacz do cytryny

Niby nic, a jednak pozwala na błyskawiczne przygotowanie pysznych i bogatych w witaminy soków. Przekornie do nazwy wyciśniesz na nim nie tylko cytryny (do pysznej lemoniady), ale także pomarańczę czy grejpfruta.

Trzepaczka do piany

I na koniec akcesorium, które obecnie często zastępowane jest przez ubijaczki elektryczne i miksery. Kiedy jednak raz ubijesz pianę własnoręcznie, poczujesz różnicę i nie będziesz chciał porzucać tradycyjnej metody, gwarantujemy!

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Akcesoria, których nie może zabraknąć - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.