Po czym poznać dobrą restaurację?

Kategoria: Rozmaitości

dobra restauracjaKażdy z nas od czasu do czasu lubi wybrać się do dobrej restauracji na pyszny obiad. Kiedy jednak jesteśmy na wakacjach lub w innym mieście i nie znamy miejscowych lokali, wybór miejsca serwującego smaczne dania bywa problematyczny. Jak rozpoznać, że restauracja ma coś ciekawego do zaoferowania?

Na pierwszy rzut oka…

Kiedy jesteśmy w drodze lub też mamy za sobą wiele godzin zwiedzania, chcemy odpocząć i zjeść dobry obiad. Niektórzy sugerują się opiniami zawartymi w przewodnikach, inni zaś kierują swoje kroki do pierwszej restauracji z wolnymi stolikami. Podczas wyboru lokalu z jedzeniem warto jednak zdecydować się na miejsce, gdzie jest wielu gości. Świadczy to o tym, że restauracja przyciąga atmosferą i oczywiście pysznymi potrawami. Trzeba jednak zaznaczyć, że w sezonie turystycznym większość knajpek przy często uczęszczanych ulicach jest zatłoczona. Wówczas najlepiej jest kierować się zmysłem węchu. Aromat smacznego jedzenia to z pewnością dobry znak, zaś unikać należy miejsc, gdzie pachnie fryturą oraz restauracji, w których w ogóle nie czuć jedzenia – raczej trudno spodziewać się w tego typu miejscach pysznych potraw. Zapach chemicznych odświeżaczy powietrza także jest znakiem ostrzegawczym. Warto też przyjrzeć się czy w restauracji jest schludnie, a nawet zajrzeć do toalety – jeśli właściciel dba o czystość łazienki, kuchni z pewnością nie można też nic zarzucić.

restauracja widok

Karta dań

Jeśli restauracja przekona nas zapachem oraz wyglądem, pora na zapoznanie się z menu. Nie powinno ono być zbyt długie – kilkustronicowa karta dań zawierająca propozycje z kuchni włoskiej, chińskiej, polskiej i francuskiej oznacza, że właściciele najprawdopodobniej nie mają pomysłu na swoją restaurację, a potrawy raczej nie będą przygotowywane ze świeżych składników. Przy tak dużej ilości dań obiad czy kolacja powstają zazwyczaj z mrożonek, co przekłada się na ich jakość. Dobra restauracja ponadto wykorzystuje w kuchni sezonowe składniki oraz lokalne produkty, dzięki czemu goście mają gwarancję, że są one świeże i smaczne. Karta dań dostosowana do panującej pory roku, która nie zawiera zbyt wielu pozycji to dobry znak, warto więc się skusić na odpoczynek w takim miejscu.

restauracja

Wystrój

Wygląd lokalu ma oczywiście znaczenie drugorzędne i nie zawsze świadczy o tym, że dopracowane wnętrze idzie w parze ze smacznymi daniami. Ponieważ jednak do restauracji przychodzimy nie tylko się najeść, ale również odpocząć i miło spędzić czas, warto zdecydować się na lokal z pięknym ogrodem lub eleganckim wystrojem. Jeśli do restauracji zabieramy dzieci, dobrze jest wybrać miejsce z przestrzenią, gdzie najmłodsi będą mogli się pobawić nie przeszkadzając dorosłym w posiłku czy rozmowie. Przykładem może tu być Restauracja Zacisze – lokal położony jest w gdańskiej dzielnicy Łostowice. Przestronny ogród to idealne miejsce do wypoczynku po smacznym posiłku, a przygotowywane z sezonowych produktów potrawy przypadną do gustu zarówno starszym, jak i młodszym gościom, dla których przygotowano specjalną kartę dań. Z całą pewnością warto tam zajrzeć odwiedzając Gdańsk.

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Dobra restauracja - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.