Kuchenne akcesoria

Kategoria: Rozmaitości

akcesoria kuchenneJak zapanować nad kuchennym blatem? Kuchenne akcesoria, które uporządkują przestrzeń roboczą w kuchni

Mówi się, że kuchnia to serce domu. To prawda, jednak nie można zapominać, że kuchnia to przede wszystkim miejsce pracy. Od tego, jak ją urządzimy, zależy, czy przygotowywanie posiłków będzie przyjemnością, czy ciężkim zadaniem.

Organizacja to podstawa

Urządzając kuchnię, na pierwszym miejscu trzeba postawić funkcjonalność. Znawcy tematu twierdzą, że najlepszym rozwiązaniem jest blat w kształcie litery L. Taki układ mebli kuchennych znacznie skraca drogę, jaką przebywamy, przemieszczając się między blatem, lodówką, kuchenką i zlewozmywakiem. Ale ustawienie mebli to nie wszystko. Bardziej niż ono liczy się ich wyposażenie. Organizery do szuflad, podstawki, wieszaki, relingi, stojaki – to wszystko może nam znacznie ułatwić i przyspieszyć pracę. Jeśli dobrze zaaranżujemy kuchnię, wszystko będzie zawsze w zasięgu ręki.

wieszakiAkcesoria kuchenne – na co postawić?

Kompletując wyposażenie kuchenne, myślimy raczej o małym AGD, zastawie stołowej i sztućcach. Kupno przydatnych, aczkolwiek nie niezbędnych akcesoriów odkładamy na bliżej nieokreślone „kiedyś”. Po czym męczymy się, pracując w źle zorganizowanej kuchni. Tymczasem wystarczy poświęcić trochę czasu na dobór kuchennych dodatków, by przyrządzanie posiłków stało się przyjemnością i relaksem po ciężkim dniu. W dobrze urządzonej kuchni powinny znaleźć się pojemniki na przybory kuchenne, organizery kuchenne, stojaki, ale też takie drobiazgi jak podstawka pod łyżkę. Niby detal, ale wszyscy doskonale wiedzą, jak uciążliwe jest mycie łyżki po każdym zamieszaniu w garnku, ewentualnie ciągłe wycieranie pochlapanego blatu. Akcesoria kuchenne kupowane w zestawie to nie tylko możliwość obniżki ceny, ale także pewność, że kuchnia będzie wyglądała stylowo i spójnie.

Wieszaki i relingi

Nie każdy lubi ten sposób aranżowania przestrzeni kuchennej. Często wolimy mieć wszystko schowane w szafkach lub szufladach. Taka kuchnia robi wrażenie posprzątanej, jednak gotowanie w niej nie należy do rzeczy łatwych. Lepiej skorzystać z wygodnych wieszaków i relingów i mieć zawsze pod ręką to, po co musimy sięgać szybko i często. Reling kuchenny to coś więcej niż wieszak, to zestaw wieszaków, półek i uchwytów, które pozwolą w prosty i wygodny sposób rozmieścić wszystkie podręczne akcesoria, noże, łyżki wazowe, czerpaki, sita, pojemniki na przyprawy. Znajdzie się też miejsce na powieszenie rolki ręczników kuchennych. W tak urządzonej kuchni wszystkie niezbędne akcesoria będą na wyciągnięcie ręki, a nie da się zaprzeczyć – nie lubimy niepotrzebnie tracić energii i cennych sekund.

wieszaki

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Kuchenne akcesoria - porządek - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.