Kulinarny raj. O kuchni azjatyckiej od podszewki

Kategoria: Rozmaitości

sushiAzjatyckie przysmaki zyskały szerokie rozpowszechnienie na całym świecie, zdobywając rozległe grono swych zagorzałych miłośników. Niezależnie jednak od miejsca ich spopularyzowania, wszędzie przyjęły się jako dania wyrafinowane smakowo, a przy tym bardzo zdrowe. Podstawą kulinariów tego zakątka okazuje się kilka sztandarowych dań potrafiących dopieścić podniebienie nawet bardzo wybrednego smakosza.

W Chinach

Kuchnia chińska uchodzi za wyjątkowo aromatyczną, a wszystko dlatego, że posiada całą masę przypraw jakie stanowią jej zdecydowaną podstawę. W większości są to zioła oraz korzenne specyfiki, które nadają intensywności i nietuzinkowości doprawianym nimi specjałom. W tym kraju nie obeszłoby się również bez bazy wyjściowej do komponowania przeróżnych dań, to jest ryżu. Dostępny w rozmaitych odmianach, które można zamówić online w sklepach typu Harmonia Smaków, okazuje się strzałem w dziesiątkę dla osób dbających o linię oraz nietolerujących glutenu. W Chinach, w spożywaniu poszczególnych posiłków nie chodzi o samo zaspokojenie potrzeby fizjologicznej, ale żywienie traktowane jest tam jak filozofia. W opinii Chińczyków, jesteśmy tym, co jemy, a żołądek stanowi organ, który pozwala na utworzenie stanu homeostazy intelektu oraz sił witalnych.

W Japonii

Japończycy z kolei odznaczają się zdecydowanie najbardziej odżywczym menu, które pozwala na poprawienie standu zdrowotnego, a co jeszcze ciekawsze – wydłużenie życia! Badania pokazują, iż to właśnie mieszkańcy tego kraju egzystują najdłużej na świecie. Wynika to w dużym stopniu ze skrupulatnie tworzonych jadłospisów w jakich nie brakuje wodorostów, owoców morza, ryb – w szczególności surowych. Prawdziwym hitem wywodzącym się wprost z Kraju Kwitnącej Wiśni okazuje się kultowe sushi jakim zajada się dziś cały świat. Poza tym, że sushi bary powstają coraz częściej, dodatkowo modne stało się samodzielne eksperymentowanie i robienie tego dania w warunkach domowych. Nie stanowi dziś żadnej trudności natrafienie na bogaty wachlarz artykułów niezbędnych do przygotowania charakterystycznych dla Japończyków, kolorowych krążków. Rozległą gamę wysokiej klasy, markowych wyrobów ma chociażby wcześniej wspomniany sklep online Harmonia Smaków. Do kluczowych składników japońskich przysmaków narodowych zalicza się też pasta wasabi, tofu, czy legendarny już sos sojowy. Nawet, jeśli nie jesteś miłośnikiem tych specyficznych specjałów, warto abyś je spróbował przynajmniej raz, dla bliższego poznania azjatyckich kulinariów i tamtejszej kultury.

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Kuchnia azjatycka, kulinarny raj - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.