Gadżety kuchenne rodem z przyszłości

Kategoria: Rozmaitości

gadzety kuchenneZwracasz uwagę na to, żeby twoje dania były nie tylko smaczne, ale również szybko przygotowane? Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby przyspieszyć cały proces, używając akcesoriów kuchennych. W sklepach znajdziemy już nie tylko zwykłe obieraczki do warzyw i podstawowe wersje durszlaków. Dziś półki z przyborami do kuchni są wypełnione kolorowymi gadżetami o różnych kształtach. Które warto sprawdzić?

Akcesoria do oddzielania pestek i wyjmowania miąższu

Chyba każdy z nas choć raz zetknął się w swoim życiu z drylownicą, więc nie wydaje się ona być narzędziem przyszłości. Przybory do oddzielania pestek jednak znajdziemy na dzisiejszym rynku w różnych, czasem nawet bardzo zwariowanych wersjach. Zagraniczne sklepy internetowe oferują je na przykład w kształcie uśmiechniętego stworka. Wystarczy włożyć wiśnię w odpowiednie miejsce do paszczy potworka, a po naciśnięciu otrzymamy gotowy do zjedzenia przysmak.

Są jednak również inne owoce, do których środka trudno się dostać. Należy do nich ananas, bardzo słodki i zdrowy, lecz twarda skóra uniemożliwia często szybkie pokrojenie go na kawałki. Tutaj przychodzi z pomocą urządzenie, które może nieco przypominać ogromny otwieracz do wina i działa również na podobnej zasadzie. Należy główną część włożyć do środka wkręcającymi ruchami, po czym wyciągnąć zawartość.

Istnieją też ciekawe akcesoria do kuchni, jakie pozwalają na przygotowanie awokado, jednego z najmodniejszych elementów zdrowej diety. Chociaż na rynku jest bardzo duży wybór pomocy, warto skupić się na tych najbardziej użytecznych. Najlepiej, gdy z jednej strony jest nożyk do przepołowienia owoców na dwie części, z drugiej: część z małymi nożykami do wydrążenia środka. Jeśli awokado jest bardzo dojrzałe, nie trzeba będzie wykorzystywać żadnej siły. Popularnością cieszą się również narzędzia do wykrawania środków z warzyw. Dzięki temu łatwiej przygotować np. faszerowaną paprykę.

Akcesoria do odsączania

Sitka z różnych materiałów, o różnej wielkości i kształtach znane są nam od pokoleń. Nie tylko podczas przygotowywania makaronów, ale także sałatek. Warto jednak zastanowić się nad odsączaczem do sałaty, ponieważ wystarczy tylko kilka ruchów obrotowych i liście są suche. Produkt można znaleźć choćby w IKEA: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/cooking/20647/. Takie gadżety do kuchni, które pomagają w szybszym przygotowywaniu potraw, często nie są drogie i skomplikowane w użyciu, dlatego warto zerkać na półki sklepowe właśnie z akcesoriami.

Na co jeszcze można zwrócić uwagę?

  • Durszlak z miską.
  • Cedzak na zlew.
  • Kwadratowy durszlak.
  • Stojąca łyżka cedzakowa. gadzety kuchenne

Obieraczki w różnych kolorach i kształtach

Chociaż akcesoria do obierania warzyw i owoców dla wielu z nas są czymś normalnym i potrzebnym w kuchni, producenci poszli nieco dalej w nadawaniu im fantazyjnych kształtów czy kolorów. Można już spotkać obieraczki w kształcie maszynki do golenia. Popularnością za granicą cieszą się te w kształcie zwierząt, np. nóg żaby czy ptaków. Jak widać, warto udoskonalać dobrze sprawdzone rozwiązania, zwłaszcza gdy mogą dodatkowo cieszyć oko.

Ciekawe są również kuchenne przybory, niezastąpione podczas wycinania nietypowych kształtów z warzyw. Takie akcesoria do gotowania przydadzą się na przykład wtedy, gdy chcemy zrobić makaron z cukinii. Można do tego użyć zwykłej obieraczki, ale naprawdę cienkie wstążeczki wyjdą jedynie z pomocą spiralizera.

gadzety kuchenne

Zestaw przyborów kuchennych do krojenia

Kuchnia bez odpowiednich narzędzi i pomocy do krojenia dla większości z nas wydaje się mało funkcjonalna, bo właśnie tę czynność wykonujemy najczęściej. Potrzebna będzie zatem mała pomoc, np. nowoczesna deska, najlepiej szklana. Wyróżnia ją odporność na bakterie, ponadto jest bardzo trwała.

Na rynku znajdziemy również specjalne szczypce, których kształt sugeruje, gdzie powinniśmy kroić mięso. Przydadzą się szczególnie fanom dań dobrze prezentujących się na talerzu. Nie tylko mięso jednak można szybko i łatwo pokroić za pomocą wymyślnych gadżetów do kuchni. Lubisz owsiankę, ale twoim ulubionym dodatkiem jest banan? Rano nie ma czasu, aby kroić go na kawałki, dlatego z pomocą przychodzi np. proste narzędzie, również w kształcie banana, które ma w środku podziałkę. Wystarczy tylko obrać owoc ze skórki, włożyć banana i docisnąć go, a potem jest już gotowy do zjedzenia.

Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Kontakt

Nasza strona stosuje pliki cookies: - statystyk google analytics - w celu poznania preferencji odwiedzajacych oraz w celu poprawnego wyświetlania się strony. Dowiedz sie wiecej
Copyright 2011 Gadżety kuchenne z przyszłości - Przyprawy - Encykolopedia przypraw, informacje o przyprawach, zastosowanie przypraw. Powered by Joomla templates. All Rights Reserved.